domov  Zgodovina kluba »

Simona FREŠER KNEZ

NOGOMETNA ŠOLA
Vodja nogometne šole: Jože KARMEL

Nogometni klub Tezno Maribor je bil z odločbo UE- Maribor registriran kot pravna oseba 11.10.2006, pod zaporedno številko 1372, kot novoustanovljeno društvo s skrajšanim imenom NK TEZNO. Ustanovni zbor kluba je bil 18.08.2006, sklicali pa so ga ustanovitelji na podlagi Zakona o društvih na sedežu NK Kovinar, Ptujska cesta 84, Maribor.

Ustanovitev novega kluba NK Tezno je bila edina možnost, da se z nogometom nadaljuje 60-letna bogata tradicija NK Kovinarja, kateri je moral zaradi sodne izvršbe izdane v juniju 2006 prenehati delovati. NK Kovinar je pustil velik pečat nogometni dejavnosti, tako v bivši skupni državi kot tudi v slovenskem prostoru.

Novoustanovljeni klub NK Tezno je po posebej sklenjenim sporazumom z NK Kovinar nadaljeval tekmovanje v jesenskem delu tekmovalne sezone 2006/2007 pod imenom NK Kovinar. Takrat pa je veliko igralcev pričelo zapuščati klub. Novemu klubu je tako ostalo le še, da peščica delavoljnih prostovoljnih delavcev zasuče rokave in prične znova, pa čeprav brez družbene in druge pomoči.

Danes imamo že 9 vadbenih in tekmovalnih ekip otrok od 8 do 18 leta starosti, nogometno šolo za cicibane od 6 leta ter člansko ekipo. Z veliko vnemo posameznikov ter v danih skromnih možnostih vzdržujemo in posodabljamo objekt in igralne površine ob Ptujski cesti na stadionu NK Tezno. Mladi športniki imajo na tak način vsaj delno enakovredne pogoje kot drugod in ponovna množičnost bo v kratkem iz talentov ponovno dala nove vrhunske posameznike.

Volje do dela z mladimi nam ne manjka in čas bo pokazal svoje.